Korsan İsrail Askerleri Han Yunus’ta Çiftçileri Hedef Aldı…

  • 29 Kasım 2014
  • 942 kez görüntülendi.
Korsan İsrail Askerleri Han Yunus’ta Çiftçileri Hedef Aldı…

Gazze sınırında mevzilenen ve buradaki askeri kulelerde nöbet tutan işgal askerlerinin bugün sabah erken saatlerde Gazze’nin Han Yunus şehrinin doğu kesiminde bulunan Huzaa beldesindeki sınıra yakın evlerle tarım arazilerine giden çiftçilere otomatik silahlarla ateş açtığı belirtildi.

Yerel kaynakların belirttiğine göre bugün (29 Kasım Cumartesi) sabah erken saatlerde sınırdaki tarım arazilerine giden Filistinli çiftçilere ateş açan işgal askerleri, yine sınıra yakın evlere de gelişi güzel ateş açtılar.

Siyonist işgal rejiminin başlattığı 51 günlük barbar savaşın ardından sağlanan ateşkese göre işgal askerleri sınırdaki tarım arazilerine giden çiftçilere ateş açmayacak ve balıkçıların avlanmasına da karışmayacaktı. Ancak işgal rejimi bu iki maddeyi özellikle ihlal ediyor. Gazze açıklarında avlanan balıkçılara sık sık saldıran işgal güçleri zaman zaman da sınırda Filistinlilere ateş açıyor.

Huzaaa beldesi işgal güçlerinin 51 günlük savaşta en fazla vurdukları ve katliam yaptıkları bölgedir. Savaşta yıkılan beldede onlarca kişi şehit olurken, işgal güçlerinin ilk yardım ekiplerini engellemesi yüzünden yaralıların çoğu da kay kaybından hayatını kaybetti. Birçok noktada işgal askerlerinin toplu katliam yaptıkları da savaşın ardından ortaya çıktı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.