Laricani: İran halkı Amerika’ya boyun eğmeyecek

  • 01 Şubat 2015
  • 754 kez görüntülendi.
Laricani: İran halkı Amerika’ya boyun eğmeyecek

İran İslami Şura Meclisi Başkanı, İran halkının Amerika’nın aşırı talepleri karşısında boyun eğmeyeceğini bildirdi.

İran İslami Şura Meclisi Başkanı Ali Laricani, Obama’nın İran halkının hiçbir zaman boyun eğmeyeceklerini bilmesi ve ülkesindeki iç politikaları, İran’ın üzerine atamayacağını belirtti.

ABD başkanı Barack Obama’nın geçtiğimiz günlerde İran’a baskı uygulayarak müzakerelerdeki isteklerini kabul ettirecekleri konusundaki açıklamasına tepki gösteren İran İslami Meclisi Başkanı Ali Laricani, “Bu açıklama ile, Amerika’nın müzakereden asıl amacı belli olmuştur. Onlar, İran’a teslim ol diyorlar. Obama devleti, ülkesinin iç politikalarında karşılaştığı sorunlar nedeni ile mantıklı bir karar alamıyor ve İran’ın tüm istekleri karşısında boyun eğmesini ve müzakerelerin başarısızlık ile bitmesini istiyor. Obama, İran halkının hiçbir zaman istekleri karşısında boyun eğmeyeceği bilmelidir ve ülkesindeki iç sorunların çözümündeki güçsüzlüğünü İran’ın üzerine atamaz.” dedi.

Laricani konuşmasının devamında ise Hizbullah’ın Şeeba bölgesinde İsrail’in terör saldırılarına karşılık vermesi hakkında “Hizbullah’ın bu akıllıca ve cesur operasyonu, hepimiz için gurur kaynağı olmuş ve İsrail’e açık bir mesaj içermiştir. Siyonistlerin de bu mesajı algılamakta özürlü olmamalarını ve Orta Doğu’nun terörizm ve Siyonizm’i barındırmayacağını anlamalarını diliyorum” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.