Nebil Amr: Fetih Hareketi İçinde Birçok Sorun Var…

  • 04 Ocak 2015
  • 843 kez görüntülendi.
Nebil Amr: Fetih Hareketi İçinde Birçok Sorun Var…

Fetih Hareketi Devrim Konseyi üyesi Nebil Amr, mevcut durumda hareketin kongre yapmasının kaçınılmaz hale geldiğini ifade ederek, Fetih’in “zor” bir dönemden geçmekte olduğunu söyledi.

Quds Press Haber Ajansı’na konuşan Nebil Amr, Fetih’te kongre düzenleme yetkisinin Başkan Mahmud Abbas’ın elinde olduğunu belirterek, “Sanırım şartlar kongre düzenlemek için uygun. Özellikle bu bir iç kongre ve karmaşık hazırlıklara gerek yok” dedi.

Kongrenin vaktinde yapılması gerektiğini ifade eden Amr, hareket içinde bazılarının kongrenin yapılmasını engellemeye çalıştığını iddia etti.

Fetih Hareketi’nin içinde bulunduğu durum nedeniyle kongrenin zaruri olduğunu kaydeden Amr, hareketin yeni örgütsel düzenlemelerle meşruiyet tazelenmesini vaktinde yapmaması halinde birçok tehlikeyle karşı karşıya kalabileceğini söyledi.

Fetih’in kongresinin önündeki engelin Abbas ve Dahlan arasındaki anlaşmazlık olup olmadığı sorusu üzerine Amr, Fetih Hareketi’nin içinde birçok sorun olduğunu ve çeşitli örgütsel problemler bulunduğunu belirtti. Amr, Abbas ve Dahlan kanatları arasındaki çekişmeden uzak olduğunu ve bu nedenle konuyla ilgili yeterince bilgisinin olmadığını ileri sürdü.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.