Pakistan’da İdam Edilenlerin Sayısı 17’ye Yükseldi…

  • 13 Ocak 2015
  • 765 kez görüntülendi.
Pakistan’da İdam Edilenlerin Sayısı 17’ye Yükseldi…

Pakistan’da daha önce askıya alınan idam cezasının bir okula düzenlenen ve 150 kişinin hayatını kaybettiği saldırıdan sonra tekrar yürürlüğe konulmasıyla ülkede idam edilenlerin sayısı 17’ye yükseldi.

Yetkililerden alınan bilgiye göre, Leşkeri Cangvi silahlı gruplarla bağlantılı olduğu tespit edilen ve Şiilere yönelik saldırılardan suçlu bulunarak idam cezasına çarptırılan dört mahkum Sukkur ve Karaçi kentinde, 2003 yılında eski Pakistan eski Devlet Başkanı Pervez Müşerref’e yönelik saldırıdan suçlu bulunan iki “terör” zanlısı da Faysalabad şehrinde idam edildi.

Ayrıca, 2002 yılında Karaçi kentindeki ABD konsolosluğuna düzenlenen saldırıdan sorumlu tutularak idam cezası verilen bir mahkumun cezasının da Ravalpindi şehrinde infaz edildiği öğrenildi.

Pakistan Talibanı mensuplarının 16 Aralık’ta Peşaver kentinde bir okula düzenlediği saldırıda 134’ü çocuk, 150 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırının ardından ülkede askıya alınan idam cezasının tekrar uygulamaya girmiş, bunun ardından 10 “terör” hükümlüsü idam edilmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.