Salih El-Aruri: Direniş Sahamız Filistin Toprakları Tek Düşmanımız Siyonist İşgal Rejimi…

  • 01 Aralık 2014
  • 712 kez görüntülendi.
Salih El-Aruri: Direniş Sahamız Filistin Toprakları Tek Düşmanımız Siyonist İşgal Rejimi…

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Şeyh Salih El-Aruri, Hamas’ın direniş sahasının işgal altındaki Filistin toprakları ve tek düşmanının Siyonist işgal rejimi olduğunu ifade etti.

Salih El-Aruri, dün akşam (30 Kasım Pazar) El-Cezire kanalının internet sitesine yaptığı açıklamada, Ürdün sahasında veya başka bir yerde direniş faaliyetlerinde bulunmama konusunda hareketin politikasının gayet net olduğunu söyledi.

Hamas’ın Ürdün’den hareketle veya Ürdün dahilinde direniş faaliyetlerinde bulunmama prensibine bağlı olduğunu kaydeden El-Aruri, Ürdün’ün Hamas’ın hareket sahası olmadığını ve bu ülkenin güvenlik birimlerinin de Hamas’ın bu konudaki duyarlılığını bildiğini ifade etti.

“Bizim faaliyet alanımız işgal altındaki Filistin toprakları ve tek düşmanımız Siyonist işgal rejimi” diyen El-Aruri, bu sözlerinden Müslüman gençlerin işgale karşı direnişi düşünmelerine karşı oldukları anlamı çıkmaması gerektiğini, işgalcilerin Kudüs ve Mescid-i Aksa’daki ihlalleri sürerken işgale karşı direnişin onurlu bir tavır olduğunu, fakat Ürdün’de sorgulanan kişilerle Hamas’ın herhangi bir bağının olmadığını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.