Şehid Ahmed En-Neccar, Uğurlandı…

  • 01 Şubat 2015
  • 904 kez görüntülendi.
Şehid Ahmed En-Neccar, Uğurlandı…

Nablus’un güneyindeki Burin beldesi yakınlarından geçen ana yolda dün gece işgal güçleri tarafından vurularak şehit edilen 19 yaşındaki Ahmed İbrahim En-Neccar’ın bugün (1 Şubat Pazar) öğle saatlerinde yapılan cenaze törenine çok sayıda Filistinli katıldı.

Kaynaklar, şehit gencin cenaze namazının Burin beldesindeki Ömer İbnu’l-Hattab Camii’nde öğle namazının ardından kılındığını ve naaşının Nablus’un dört bir yanından gelen binlerce kişinin omuzlarında mezarlığa götürüldüğünü bildirdi.

Cenazeye katılanların direniş güçlerine çağrıda bulunarak şehit gencin intikamının alınmasını istediğini kaydeden muhabirimiz, tören sırasında işgal güçleri aleyhine sloganlar atıldığını ifade etti.

Bu arada, şehit gencin babası İbrahim En-Neccar yaptığı açıklamada, oğlunun dün gece kendisinden dışarı çıkmak için izin istediğini ve geç kalmayacağına dair söz verdiğini, evden ayrıldıktan yarım saat sonra şehit olduğu haberinin geldiğini bildirdi.

Baba İbrahim En-Neccar, oğlunun molotof kokteyli atmak için dışarı çıkmadığını belirterek işgal güçlerinin iddialarını yalanladı ve Filistinli gencin öldürülmesinden tamamen işgal güçlerinin sorumlu olduğunu söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.