Siyonist İsrail baskınında bir Filistinli yaralandı

  • 19 Ekim 2016
  • 874 kez görüntülendi.
Siyonist İsrail baskınında bir Filistinli yaralandı

Siyonist İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki Bilata Mülteci Kampı’na gerçekleştirdiği baskın sırasında bir Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Korsan İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki Bilata Mülteci Kampı’na gerçekleştirdiği baskın sırasında bir Filistinlinin yaralandığı belirtildi.

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, Batı Şeria’nın kuzeyinde yer alan Nablus kentindeki Bilata Mülteci Kampı’na baskın düzenleyerek evlerde arama yapan İsrail askerleri, bir evin silah atölyesi olarak kullanıldığı iddiasıyla sahibine yıkım tebligatı verdi. Bunun üzerine askerlerle Filistinli gençler arasında arbede çıktı.

İşgalci İsrail askerlerinin gerçek ve plastik merminin yanı sıra göz yaşartıcı gazla müdahalesi sonucu bir Filistinli yaralandı, gazdan etkilenen onlarca kişi de boğulma tehlikesi geçirdi.

İsrail güçleri çeşitli gerekçelerle hemen her gün Filistinlilerin evlerine baskın yapıp gözaltılar gerçekleştiriyor. Filistin makamlarının verilerine göre İsrail’deki hapishanelerde yaklaşık 7 bin Filistinli bulunuyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.