Suudi işbirlikçileri Yemen’de kayıp vermeye devam ediyor

  • 28 Aralık 2018
  • 792 kez görüntülendi.
Suudi işbirlikçileri Yemen’de kayıp vermeye devam ediyor

Yemenli güçler perşembe günü sabahın ilk saatlerinde saldırgan Suudi işbirlikçilerine 9. cephede ağır kayıplar verdirdiler.

Muhabirimizin verdiği habere göre, Yemen ordusu ve gönüllü halk güçleri Suudi güçlerinin Sana’nın kuzey doğusu El Geran’daki üslerinin bulunduğu 9.cephede ağır darbe ve kayıplar verdiler.

Yemenli askeri kaynaklar, Yemen’in kuzeyindeki El Cuf bölgesinde ordu ve halk güçlerinin operasyonları sırasında saldırgan güçlerden birinin öldüğünü belirttiler.

Yemen güçlerinin El Cuf’taki Sabrin bölgesine yönelik operasyonlarında da Suudi işbirlikçilerinin komutanının da öldüğü belirtildi.

Suudi rejiminin tüm Yemen’e yönelik muhasarasının sıkı bir şekilde devam etmesine rağmen ordu ve halk güçlerinin direniş ve savunma gücü de her geçen gün artıyor.

Bilindiği gibi Suudi rejimi 2015’ten beri ABD, Katar ve bazı ülkelerin de desteğiyle Yemen’e yönelik hava, kara ve denizden muhasara ve saldırılarını başlatmış bulunuyor.

Sözkonusu saldırılarda şimdiye kadar 14 bin Yemenli hayatını kaybetmiş, onbinlercesi yaralanmış milyonlarcası da evinden barkından olmuştur.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.