Tahran Cuma İmamı Ayetullah Kaşani hutbede değerlendirmelerde bulundu

  • 04 Aralık 2015
  • 798 kez görüntülendi.
Tahran Cuma İmamı Ayetullah Kaşani hutbede değerlendirmelerde bulundu
Tahran Cuma namazı hatibi, İslam inkılabı rehberinin batılı ülkelerin gençlerine hitaben yazdığı ikinci mektubu çok değerli olarak nitelerken, bu mektubu siyasi ve dini ideolojik özelliğe de sahip olduğunu söyledi.
Ayetullah İmamiyi Kaşani, bugün Tahran’da kıldırdığı Cuma namazında okuduğu hutbelerde, İslam’ın insaniyet dini olduğunu belirterek; ilahi dinlerin aşiretlerin hidayeti için gönderildiğini ama İslam dininin bütün insanların aydınlatılması için gönderildiğini söyledi.
Ayetullah İmami Kaşani, dünyanın bütün her yerindeki gençlere tavsiyede bulunarak, gençlerden İslam’ı uyanık ve bilgili bir şekilde tanımalarını isterken, böylece bu büyük dinin gölgesinde dünyanın geleceğinin güvenliği ve barışında rol oynamalarını istedi.
İmami Kaşani, doğru, dürüst diyalog ve güzel, doğru yolda hareketin güvenlik içinde ideal bir yaşamı da beraberinde getireceğini belirterek; bu çerçevede günümüzün içinde bulunduğu buhranların yerini ise güvenlik ve barışın alacağını söyledi.
Tahran Cuma namazı hatibi, batının terörizm konusunda çifte standart siyasetlerini eleştirirken; batının tam bir tezat içinde olduğunu zira bir taraftan IŞİD terör örgütüne karşı olduğunu söylediğini ama diğer taraftan siyonist ve terör rejimi olan İsrail’e destek verdiğini söyledi.
Ayetullah İmami Kaşani, bu yıl Kerbela’da Erbain merasimlerinin güven içinde ve görkemli bir şekilde yapılmasına da temasla, ‘böylesine büyük ve eşsiz bir merasimin yapılmasının beşeriyet tarihinde yerinin çok önemli olduğunu, zira İmam Hüseyin’in döneminde yalnızca küfre karşı değil İslam adı altında sultalarını sürdüren yalancı yöneticilere karşı da durduğunu ve onları rezil rüsva ettiğini ve gerçek İslam’ı dünyaya tanıttığını söyledi.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com