Tahran’da tekfirci vahhabi teröristler tutuklandı

  • 22 Haziran 2016
  • 889 kez görüntülendi.
Tahran’da tekfirci vahhabi teröristler tutuklandı

Tahran’da ve İran’ın bazı eyaletlerinde tekfirci vahhabi bazı teröristlerin tutuklanmasının ardından İran istihbarat bakanı, tutuklamalarla ilgili olarak yayınlanması mümkün olan bilgileri paylaştı.

İRNA’nın haberine göre, İran istihbarat bakanı Seyyid Mahmud Alevi, dün basın mensuplarına yaptığı açıklamada, teröristlerin tutuklanmalarının 14 hazirandan itibaren başladığını ve teröristlere son darbenin 20 haziran tarihinde indirildiğini ve Tahran ve 3 sınır eyaleti ve İran’ın merkezinde 10 teröristin tutuklandığını ve İran’ın bu doğrultuda ülke içi ve dışını içeren bu operasyonlarının devam ettiğini söyledi.

Alevi, teröristlerin bomba yerleştirme, uzaktan kumandalı bomba patlatma, intihar saldırısı, araçlara bomba yerleştirme ve bazı ticari ve halkın yoğun olduğu yerlerde bomba patlatma gibi programlarının ortaya çıkarıldığını İran istihbarat güçlerinin teröristlerin bu oyunlarını bozduğunu söyledi.

İran istihbarat bakanı, teröristlerin bombalı saldırı için 50 hedefi belirlediklerini bunun için bazı yerlerde bombalı saldırı için gerekli bombaları hazırladıklarını ve bazı patlayıcıları ise tedarikle meşgul olduklarını ve bunların bilgisine tamamen ulaştıklarını söyledi.

Alevi, şu ana kadar 100 kg. kadar patlayıcı maddenin ele geçirildiğini belirterek, istihbarat güçlerinin gizli ve karmaşık çalışmaları sonucu 2 ton patlayıcının ise teröristlere teslim edilmesinin önlendiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com