İran helal turizmin merkezi oluyor

  • 22 Haziran 2016
  • 1.196 kez görüntülendi.
İran helal turizmin merkezi oluyor

İslami İran kültürel miraslar, el sanayi ve turizm kurumu başkanı Mesut Sultanifer, İran’ın dünyada helal turizmin merkezine dönüşebileceğini belirterek Müslüman turistler için önemli bir hedef olması gerektiğini söyledi.

Muhabirimizin bildirdiğine göre, Sultanifer, dün Tahran’da Endonezya büyükelçisiyle yaptığı görüşmede, İran’ın 2025 yılına kadar yılda 20 milyon turist çekebileceğine işaretle; Müslüman turistlerin İran’a gelmeleri için ciddiyetle çalıştıklarını söyledi.

Sultanifer, İran’ın dini ve ziyaret imkanlarına ve ayrıca müslümanlar açısından helal yemekler ve dinlenme mekanları açısından potansiyeline ve de ahlaki ve dini meselelere riayetine temasla; dünyada helal turizmin merkezine dönüşebileceğini ve bunun için ciddi çaba göstermek gerektiğini söyledi.

İranlı yetkili, İran ve Endonezya arasında yaptırımlardan sonra ilişkilerin gelişmesi imkanına temasla, ‘İktisadi potansiyeller, kültürel, siyaset ve İran ile Endonezya’nın yetenekleri ve imkanlarının, diğer İslam ülkelerinin hizmetine sunulması gerektiğini söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com