Trump: Nükleer Anlaşma KOEP, tehlikeli bir anlaşmadır

  • 07 Nisan 2019
  • 801 kez görüntülendi.
Trump: Nükleer Anlaşma KOEP, tehlikeli bir anlaşmadır

Amerikan başkanı Trump, İran ve 5+1 grubu arasında varılan nükleer anlaşmadan çıkmasına rağmen bu anlaşma aleyhindeki iddialarını sürdürürken, ”Bu anlaşma ‘tehlikeli’ bir anlaşmadır” iddiasında bulundu.

ABD başkanı Trump, ‘Cumhuriyetçi Yahudiler Koalisyonu”nun yıllık oturumunda yaptığı konuşmada, Amerika’nın  sözkonusu anlaşmadan çıkmasının Amerika için büyük bir kazanım olduğunu ileri sürerek, ”’Amerika, bu tarihin en kötü ve tehlikeli anlaşmasından çıkmıştır’ dedi.

Amerikan başkanı,  İran aleyhindeki yaptırımları daha da arttıracaklarını  belirterek, ”ABD’nin nükleer anlaşmadan çıkması ve İran’a karşı  yaptırımları yeniden yürürlüğe geçirmesi  İran’ın siyasetlerinin değişmesine neden oldu ve İran İslam Cumhuriyeti artık eskisi gibi değil’ iddiasında bulundu.

Amerikan başkanının İran’la ilgili saçma ve küstah açıklamaları devam ederken, ”İran bir karışıklığın içinde’ iddiasında bulundu.

Amerikan başkanı Trump, daha önce de kendisinin İktidarı döneminde İran İslam Cumhuriyetinin gücünün azaldığını’ ileri sürmüştü.

Trump, İran’la ilgili bu tür iddialarda bulunurken İran İslam Cumhuriyeti yetkilileri, defalarca İran’ın bölgede etkili ve güçlü bir ülke olduğunu ve her zaman mazlumların hamisi olmayı sürdüreceğini ve terörle mücadele eden ülkelerin de her zaman yanlarında olacağını bildirmekteler.

Bilindiği gibi İran’ın, Irak ve Suriye hükümetlerine, ABD ve Arabistan destekli terör örgütlerine yönelik verilen mücadelede verdiği askeri müsteşarlık hizmeti teröristlerin ağır yenilgi  almalarına neden oldu.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.