Türk halkının Siyonist rejimin cinayetlerinden duyduğu öfke

  • 19 Ekim 2023
  • 77 kez görüntülendi.
Türk halkının Siyonist rejimin cinayetlerinden duyduğu öfke

Mazlum Filistin milletinin acısını paylaşmak amacıyla Türkiye’de genel yas ilan edilmesiyle birlikte Türk gençleri, Tel Aviv’in suçlarını desteklemeyi protesto etmek amacıyla McDonald’s şubesine saldırdı.

Fars haber ajansının bildirdiğine göre Çarşamba günü öğleden sonra Türkiye hükümeti, Siyonist rejimin Gazze’deki Memedani Hastanesi’ne saldırısı nedeniyle ülkede üç günlük yas ilan edildiğini duyurdu.
Dün geceden bu yana Türkiye’nin farklı kentleri, Siyonist rejimin mazlum Gazze halkına karşı işlediği son cinayete karşı halk protestolarına sahne oluyor.
Öfkeli Türk gençleri, Türk halkının protestosu üzerine dün İstanbul’da bir McDonald’s restoranına saldırdı. Öfkeli protestocular bu McDonald’s şubesinin camlarını kırdı.
İşgal altındaki bölgelerde hizmet sunumuna katılım, McDonald’s’ın hedef alınmasının ana nedenidir.
McDonald’s’ın işgal altındaki topraklardaki faaliyetleri, dünyanın her yerindeki mazlum Filistin milletinin destekçileri ve özgürlük savaşçıları tarafından eleştiriliyor.
Dünyada hakim olan atmosferin bozulması ve anti-Siyonist dalganın yükselmesi üzerine McDonald, gerilimi azaltmak amacıyla Gazze’ye insani yardım gönderme sözü verdi. Ancak görünen o ki bu eylem Siyonist rejimin cinayetlerine karşı öfkeli protestocular için yeterli ya da ikna edici değildi.
Halihazırda özellikle Gazze’de Memedani hastanesine yapılan Siyonist saldırının ardından, dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi Türkiye’de de Siyonist karşıtlığı büyük ölçüde harekete geçmiş durumda./

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.