UCM’ye Bağışta Bulunan Ülkeler Lieberman’ın Çağrısını Reddetti…

  • 28 Ocak 2015
  • 701 kez görüntülendi.
UCM’ye Bağışta Bulunan Ülkeler Lieberman’ın Çağrısını Reddetti…

Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne bağışta bulunan ülkeler, işgal ordusunun işgal altındaki Filistin topraklarında işlediği suçlarla ilgili ön soruşturma başlatan mahkemenin finansmanının kesilmesi çağrısını reddetti.

Batılı ülkelerin yetkilileri, mahkemeye bağışta bulunan ülkelerin işgal rejiminin bağışların kesilmesi çağrısını görmezden geleceğini ifade etti.

Avrupa’nın ekonomisi gelişmiş ülkeleriyle Kuzey Asya ülkeleri, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin yıllık 141 milyon euroluk (yaklaşık 158 milyon dolar) bütçesinin çoğunu karşılıyor. Mahkemenin bütçesinin yarıdan fazlası yedi ülke tarafından sağlanıyor.

UCM’ye bağışta bulunan ikinci büyük ülke olan Almanya, mahkemenin finansmanının kesilmesinin düşünülemeyeceğini açıkladı. Mahkemeye en çok bağışta bulunan Fransa, İngiltere ve İtalya’dan yetkililer de hükümetlerinin bu konudaki politikasını değiştirmeyeceğini bildirdi.

UCM’ye en çok bağışta bulunan yedinci devlet olan Kanada ise Lieberman’ın talebini ciddiye almadığını açıkladı.

İşgal rejimi Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, UCM’ye bağışta bulunan ülkeleri bağışlarını durdurmaya ikna etmeye çalıştıklarını söylemişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.