Ukrayna Krizi İçin Berlin’de Toplanıldı…

  • 22 Ocak 2015
  • 671 kez görüntülendi.
Ukrayna Krizi İçin Berlin’de Toplanıldı…

Almanya, Rusya, Ukrayna ve Fransa Dışişleri Bakanları Ukrayna’daki krize siyasi çözüm bulma amacıyla Berlin’de bir araya geldi.

Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Berlin’e davet ettiği Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Ukrayna Dışişleri Bakanı Pavlo Klimkin ve Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile Dışişleri Bakanlığı konukevi Villa Borsig’de görüştü.

Görüşmeden önce açıklamada bulunan Steinmeier, “Ateşkes hattı üzerindeki anlaşma sağlanmadan ve ağır silahlar geri çekilmeden önce durumun sakinleşmesi mümkün olmayacak” ifadesini kullandı.

Steinmeier, “Minsk Anlaşmasının hayata geçirilmemesinin bedelini bölgede yaşayan insanlar ödemek durumunda olacak” dedi.

Ukrayna’daki durumun hala tehlikeli olduğunu ve tehlikenin tırmanmaya devam ettiğini belirten Steinmeier, dün Ukrayna tarafında en az 6 kişinin çatışmalarda hayatını kaybettiğini vurguladı.

Steinmeier, çatışmaların devam etmesinin, ihtilafın taraflarının Minsk Anlaşmasını gerçekten uygulamaya geçirmek istememeleri veya bunu yapamamalarından kaynaklandığını belirtti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.