Ürdün Tutumları ve Açıklamalarıyla Çelişiyor.

  • 13 Mart 2015
  • 716 kez görüntülendi.
Ürdün Tutumları ve Açıklamalarıyla Çelişiyor.

Suriye Dışişleri ve Gurbetçiler Bakanı Yardımcısı Faysal Mikdat bugün Ürdünlü şahsiyet ve faaliyetlerden oluşan bir heyeti kabulünde Suriye ve Ürdün’de iki kardeş halkı bir birlerine bağlayan tarihi derin ilişkilere dikkat çekti.

Suriye’yi kurumları, halkı, ordusu ve her şeyi ile hedef alan evrensel hırçın savaşın arkasında İsrail’in bulunduğuna dikkat çeken Mikdat; Suriye’nin, Ürdünlü Pilot Muaz el Hatib’in bir süre önce terör örgütleri tarafından idam edilmesini kınadığına dikkat çekti.

Mikdat fakat yine de Ürdün hükümetinin Suriye’nin doğusu ve kuzeyinde terörle mücadele ettiğini öne sürdüğü bir zamanda Suriye’nin güneyinde benzer terör örgütlere her türlü desteği sağlamasının mantıksızlığına vurgu yaptı.

Mikdat Ürdün’de kardeş halkın tüm bölgeyi hedef alan Siyonist ve batılı planlara karşı tutumunun takdire şayan olduğunu söyledi.

Görüşmede Ürdünlü konuk heyet başkanı Salim el Mecali; Ürdün halkının sadece Suriye’yi değil tüm bölge ve halklarını hedef alan bu komplonun gerçeğini idrak etmiş olmasıyla karşı olduğunu ifade etti.

Heyet üyeleri; Suriye halkı ve ordusuyla dayanışma amaçlı olarak bulundukları ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.