Usame Hemdan: Direniş Filistin zaferi için tek yoldur

  • 16 Aralık 2014
  • 899 kez görüntülendi.
Usame Hemdan: Direniş Filistin zaferi için tek yoldur

Filistin İslami Direniş Hareketi  uluslar arası işler  sorumlusu Usame Hemdan, Filistin’in zaferine giden tek yolun direniş olduğunu söyledi.

Usame Hemdan, İran Kanal 2.’ye verdiği demeçte,terör rejimi İsrail tarafından Gazze Şeridi’nin 8 yıldır  muhasara altında tutulmasına temas ederek, ırkçı İsrail’in baskı ve tehditle Filistinlileri boyun eğmeye ve teslim almaya zorladığını belirtti ve ‘Ama direniş bu zamana kadar başta tüneller olmak üzere değişik yollardan  izzetli bir şekilde ayakta kalmayı  başardı’ dedi.

Hemdan, terör rejiminin Gazze’ye yönelik son 51 günlük savaşında, Gazze’deki  evlerin üçte birinin, okullarının dörtte birinin,  sağlık merkezlerinin yüzde 20’sinin  yok olduğunu ama bütün bunlara rağmen HAMAS’ın  direnişe devam edeceğini  gösterdiğini söyledi.

HAMAS yetkilisi bazı Arap ve İslam ülkelerinin Filistin ve Mescidi Aksa konusundaki tutumlarının  küstahça olduğunu belirterek, onların bu tutumlarıyla Beyaz Saray’a yaranmak istediklerini ama onların bu tutumlarının milletlerinin nezdinde  rezil rüsva olmasına neden olduğunu söyledi.

Tekfirci gruba karşı olduklarını ve onlarla mücadele ettiklerini  söyleyen Hemdan, onların İslam’ı doğru yorumlamadıklarını ve kendi yanlış düşüncelerine göre  yorumladıklarını  söyledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.