Venezuela’da 20 kişi hayatını kaybetti

  • 22 Nisan 2017
  • 1.105 kez görüntülendi.
Venezuela’da 20 kişi hayatını kaybetti

Venezuela’dan gelen gayri resmi haberlere göre muhaliflerin gösterileri sırasında çıkan çatışmalarda şimdiye kadar 20 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Venezuela’nın başkenti Karakas’ta Devlet Başkanı Nicolás Maduro’ya karşı düzenlenen gösterilerde en az 20 kişi öldü. Yerel kaynaklar ölü sayısının daha fazla olabileceğini duyurdu.

Yerel basın organlarına göre protestolar sırasında El Valle bölgesindeki dükkanlar yağmalandı. Yağmayı engellemek adına elektrikli çit ile çevrilmiş bir fırına girmek isteyen gruptan 8 kişi, elektriğe çarpılarak hayatını kaybetti.

Yağma sırasında 2 (bazı kaynaklara göre 3) kişinin de ateşli silahla vurularak öldürüldüğünü bildiren yerel kaynaklara göre, vurulanlardan biri iş yeri sahibi 29 yaşındaki Ramón Martínez. Diğerinin ise yine 29 yaşındaki Kelvin León olduğu duyuruldu. León`un ölümüne dair detaylar henüz bilinmiyor.

Öte yandan Venezuela Dışişleri Bakanı Delcy Rodríguez, “muhalefet tarafından kiralanmış silahlı çeteler”in Karakas’ın El Valle bölgesinde bir çocuk hastanesine saldırdıklarını ve burada göstericilerle güvenlik güçleri arasında çatışmaların yaşandığını duyurdu.

Venezuela Devlet Başkanı Nicolás Maduro ise saldırılardan ve ölümlerden muhalefet partilerini sorumlu tuttu.

Protestolar Başkan Maduro’nun pazartesi günü televizyonda hükümet karşıtı bir askeri komplo kurulduğunu ilan etmesinin ve “arkasında ABD´nin bulunduğu bu darbe girişiminin elebaşlarından” birinin tutuklandığını söylemesinin üzerine başlamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.