Zarif, Çin dışişleri bakan yardımcısı ile görüştü

  • 29 Aralık 2014
  • 923 kez görüntülendi.
Zarif, Çin dışişleri bakan yardımcısı ile görüştü

İslami İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif ve Çin dışişleri bakan yardımcısı  ikili ilişkilerin her alanda geliştirilmesine vurgu yaptılar.

İran dışişleri bakanı Zarif,  dün  Tahran’da Çin dışişleri bakan yardımcısı Jang Min ile görüşmesinde, İran ve Çin arasındaki  ilişkilerin gelişmesine temasla, iki ülke cumhurbaşkanlarının Şanghay’da ikili ilişkilerin gelişmesini içeren stratejiyi açıkladıklarını ve bunun için yetkili kurumların  bu doğrultuda ikili ilişkilerin gelişmesi ve anlaşmayı yürürlüğe koymaları için çaba göstermeleri gerektiğini söyledi.

Çin dışişleri bakan yardımcısı da, İran ve Çin arasında ilişkilerin gelişmekte olduğunu belirterek,  iki ülkenin ekonomisinin birbirinin  tamamlayıcısı olduğunu ve iktisadi alanda  işbirliğinin daha da artması gerektiğini belirterek, Çin’in, İran’la ticari ve iktisadi ilişkilerin gelişmesine özel önem verdiğini söyledi.

Çinli yetkili, İran’ın terörizmle mücadelesindeki rolünü  överken, Irak ve Suriye’de teröristlerin ilerlemesine fırsat verilmemesi gerektiğini, zira teröristlerin bu ülkelerde başarılı olmaları halinde diğer ülkelere de sirayet edebileceklerini söyledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.