Cevad Zarif İslam dünyasının birliğine vurgu yaptı

  • 22 Haziran 2016
  • 712 kez görüntülendi.
Cevad Zarif  İslam dünyasının birliğine vurgu yaptı

İran dışişleri bakanı Muhammed Cevad Zarif, İslam dünyası birliğinin zaruretine vurgu yaparak, İslam dünyasının ihtilaflarını arttırmak yerine, ortak sorunlarını İslam için ve İslam ülkelerinin kalkınması için halledebileceklerini göstermeleri gerektiğini söyledi.

İRNA’nın haberine göre, Zarif dün Fransa’da İran’ın Fransa büyükelçisinin ikametgahında bazı büyükelçiler ve 33 ülkeden İslami teşekküller ve encümenlerin temsilcileri ve bazı Fransız yetkilerinin de katıldığı iftar ziyafetinde, İslam dünyasının, İslam dünyasını ve İslam’ı etkisi altına alan aşırıcılık ve terörizmle mücadele edebileceğini göstermesi gerektiğini söyledi.

İran dışişleri bakanı, en önemli adaletsizliğin, Filistinliler aleyhindeki adaletsizlik olduğunu belirterek; İslam ülkelerinin şiddet ve saldırılar karşısında ihtilaflarını en aza indirmeleri gerektiğini söyledi.

İran dışişleri bakanı, İslam dininin, bir coğrafya ve bir bölgeye ait olmadığını ve müslümanlara ait olduğunu belirterek, müslümanların, bir insanın bütün insanlık gibi olduğuna inandıklarını ve bir insanı öldürmenin bütün insanları öldürmek demek olduğunu söyledi.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com