Maliki’den el-Ezher’in asılsız açıklamalarına tepki…

  • 14 Mart 2015
  • 802 kez görüntülendi.
Maliki’den el-Ezher’in asılsız açıklamalarına tepki…

Tasnim haber ajansının El Masdar News kaynaklı haberinde Irak Cumhurbaşkanı yardımcısı Nuri El Maliki, El Ezher şeyhinin Irak askeri güçleriyle ile birlikte IŞİD karşısında savaşan gönüllü halk güçleri aleyhinde yaptığı açıklamanın kendilerini şaşırttığını söyledi.

Maliki konuşmasının devamında, El Ezher’ in resmi açıklamalarında gece gündüz fitne peşinde olan ve IŞİD ‘in cinayetleri karşısında sessizliklerini koruyan kişilerden ve kanıtlanmayan haberlere göre değil doğru ve gerçeklere göre davranması gerektiğini belirtti.

Maliki, bugün tarihte ilk kez Şia ve Sünni halk güçlerinin bir araya geldiklerine dikkat çekerek bunun hem ülke içerisinde hem de dışarıda takdir ve sevinç ile karşılanmasını ve desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

Maliki, uluslararası topluma dikkat çekerek, El Ezher uluslararası toplumun, Arap ülkelerinde IŞİD ‘ in katliamlarını ve ölümlerini sadece izlediğini çok iyi biliyor. El Ezher , gece gündüz Siyonist İsrail’e karşı savaşan Filistinliler konusunda da uluslararası toplumun ne düşündüğüne dikkat etmesi gerekir hatırlatmasında bulundu.

rast

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.