Usame Hamdan: “Tek Yol Direniş”

  • 03 Ocak 2015
  • 951 kez görüntülendi.
Usame Hamdan: “Tek Yol Direniş”
Filistin İslâmî Direniş Hareketi (Hamas)’ın Siyasi Birim’inin dış ilişkilerden sorumlu üyesi Usame Hamdan, uluslararası sofralara oturma yakarışlarından bir sonuç çıkmayacağını ifade etti. Hamdan, son olarak BM Güvenlik Konseyi’ne sunulan karar tasarısının geri çevrilmesinin de doğru yolun direniş yolu olduğunu bir kez daha belgelediğini vurguladı.

el-Cezire’nin Arapça web sitesinin sorularına cevap veren Usame Hamdan, Mısır ile Katar arasındaki yakınlaşmanın Doha’nın Filistin direnişine ve halkına desteğini olumsuz yönde etkilemeyeceğini dile getirdi.

Röportajında, Mahmud Abbas’ın Uluslararası Ceza Mahkemesi’ne üyelik başvurusuyla ilgili soruya da cevap veren Hamdan, Abbas’ın bu başvurusunda aslında geç kaldığını fakat buna rağmen yine de üyelik başvurusunun olumlu yönde atılmış bir adım olduğunu ifade etti. Hamdan, bu başvurunun sadece bir üyelik talebinden ibaret kalmaması gerektiğini, siyonist işgal rejiminin komutanlarının Filistin halkı aleyhine işledikleri suçların, gerçekleştirdikleri cinayetlerin tümü hakkında davalar açılması çabalarıyla devam etmesi gerektiğini vurguladı.

Usame Hamdan, Filistinli tüm kuruluşları bir ulusal konferans düzenlemeye çağırarak tüm oluşumları ve kurumları işgale karşı verilecek mücadeleyi geliştirmek ve yönlendirmek için bir strateji geliştirmek amacıyla böyle bir konferansa katılmaya çağırdı.

Page Top
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.