• 04 Temmuz 2016
  • 1.290 kez görüntülendi.

İran İslami Şura Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, Amerika’nın İran’ın iktisadi faaliyetleri ve meselelerde bahane çıkarma hedefinde olduğunu söyledi.

Burucerdi, ABD dışişleri bakanının İran aleyhindeki konuşmasına tepki göstererek, Amerika’nın çok açık bir şekilde dünyada devlet terörizmi ve terörist girişimleri ve radikal grupları destekleyen bir sembol durumunda olduğunu ama buna rağmen İran İslam Cumhuriyetine karşı gerçek dışı bir bakışla bakıldığını söyledi.

Burucerdi, ABD dışişleri bakanının İran’ın terörizmi desteklediği yönündeki iddiasını reddederken, ‘Amerika’nın İran İslam Cumhuriyetinin bilinen düşmanı olduğunu ama Amerika’nın buna rağmen İran’ın iktisadi girişimlerini engelleme yönündeki çabalarında bir sonuç alamayacağını söyledi.

Burucerdi, Amerika’nın İran’a karşı hangi girişimde bulunursa bulunsun sonuç alamayacağını ve bu doğrultuda zaten bugün İran aleyhinde terörizmi destekleme ve insan hakları ihlali doğrultusunda gerçek olmayan iddialarda bulunduğunu ve bunlardan hiç bir sonuç çıkaramayacağını söyledi.

İran meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyonu başkanı, Amerika’nın terörizmle ilgili izlediği çifte standart siyasetleri de eleştirerek, diğer taraftan Amerika’nın bölgede terörist gruplara desteklediğini söyledi.

ABD dışişleri bakanı Kerry, bir süre önce İran aleyhinde yaptığı küstahça açıklamasında, Amerika’nın, İran’ın terörizmi desteklediği yönündeki görüşünün değişmediğini söylemişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.