ABD, Yemen’deki başarısızlığını itiraf etti

  • 05 Aralık 2014
  • 1.472 kez görüntülendi.
ABD, Yemen’deki başarısızlığını itiraf etti

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Yemen’de bir yıldır El Kaide tarafından rehin tutulan Amerikalı gazeteci Luke Somers’ı kurtarmaya yönelik, başarısızlıkla sonuçlanan bir operasyon düzenlendiğini doğruladı. Pentagon, operasyonun, Somers’ın o sırada hedeflenen noktada bulunmaması nedeniyle başarılı olamadığını bildirdi.
Pentagon Sözcüsü John Kirby, yaptığı yazılı açıklamada, “ABD’nin yakın bir süre önce, Arap Yarımadası’ndaki El Kaide tarafından rehin tutulan, Amerikan vatandaşı Luke Somers dahil bazı rehineleri kurtarmaya dönük bir operasyona giriştiğini, operasyonun Yemen silahlı kuvvetleriyle ortaklaşa düzenlendiğini, hava ve kara unsurlarını içerdiğini” belirtti.
Kirby, bazı rehinelerin kurtarıldığını, ancak 33 yaşındaki Somers dahil diğerlerinin operasyonda hedeflenen noktada bulunmadıklarını, misyonun detaylarının gizli olduğunu kaydetti. Kirby, kurtarma girişimi hakkında çok sayıda haberin çıkıyor olmasını gözönüne alarak, doğru bilgi sağlamak için, sadece operasyonun varlığını teyit eden bir açıklama yapma gereği gördüklerini ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.