Amerika Eninde Sonunda Filistin Halkının Hukukunu Kabul Edecektir

  • 17 Şubat 2017
  • 1.140 kez görüntülendi.
Amerika Eninde Sonunda Filistin Halkının Hukukunu Kabul Edecektir

Milletvekili Abdurrahman Zeydan “Amerika idaresi işgalciye ne kadar yardım ederse etsin, eninde sonunda hak ve hukukunda ısrar eden Filistin halkının hakkını kabul etmek durumunda kalacaktır” dedi.

Zeydan bugün (17 Şubat Cuma) yaptığı basın açıklamasında Filistin Yönetimi’nden Amerika’nın sahte garantörlüğünü bir kenara bırakıp İslam ümmetince de makbul olan halkın destek ve garantörlüğüne dönmesini istedi.

Zeydan yaptığı açıklamada ayrıca, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün işgalciyle görüşme ısrarının Filistin halkının hak ve hukukunu görmezden gelen Amerika yönetiminin realitesiyle çeliştiğini söyledi.

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas ile görüşmeci takımının uzun süredir anlamsız görüşme seçeneğinde ısrar ettiklerini belirten Zeydan “Filistin Yönetimi Başkanı Abbas yaşadığı krizlerden kendisini çıkaracak ve siyasi hayatını onurla bitirecek ‘halkın iradesine cevap verip ulusal uzlaşıyı sağlama, birliği ikame etme, FKÖ’yü etkin hale getirme, Filistin davasına karşı tuzak kuran ve tasfiye etmek isteyen işgalciye karşı direniş programını uygulama’ gibi etkin seçeneklere bakmıyor” ifadesini kullandı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.