Belata Mülteci Kampı’nda Çatışmalar Yeniden Alevlendi…

  • 11 Mart 2015
  • 771 kez görüntülendi.
Belata Mülteci Kampı’nda Çatışmalar Yeniden Alevlendi…

Nablus’un doğusundaki Belata Mülteci Kampı’nda Fetih üyesi silahlı gruplarla Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri arasındaki çatışmalar bu sabah (11 Mart Çarşamba) erken saatlerde yeniden alevlendi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, çatışmalar Kudüs Caddesi’nde yoğunlaştı ve silahlı gruplar kampın girişini kapatarak güvenlik birimlerinin kampa girişine izin vermedi.

İki aydır kampta operasyonlar düzenleyen güvenlik birimleriyle Fetih üyesi silahlı grupların çatışmasında çevreye gelişigüzel ateş açıldığı bildirildi.

Kaynaklar, güvenlik birimlerinin Başkanlık Muhafızları ve “101” Gücü’nden bölgeye ek kuvvet gönderilmesini talep ettiğini ve geçtiğimiz günlerde de taraflar arasında aralıklarla çatışmaların yaşandığını ifade etti.

Bu arada, kamptaki çatışmaların aktivistlerin Filistin Yönetimi’nin güvenlik güçlerince aranan şahısların teslim edilmesinin ardından baskınlara son verileceği yönünde yapılan anlaşmayı çiğnemekle itham etmesi üzerine yeniden alevlendiği bildirildi.

Güvenlik birimlerine teslim esilen şahıslara Eriha Cezaevi’nde Koruyucu Güvenlik tarafından işkence yapıldığı ve taraflar arasındaki anlaşmaya rağmen baskınların da devam ettiği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.