Burucerdi: Amerika’nın İran’a yönelik düşmanlığı daimidir

  • 11 Eylül 2015
  • 818 kez görüntülendi.
Burucerdi: Amerika’nın İran’a yönelik düşmanlığı daimidir

İran İslam Cumhuriyeti Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, Amerika’nın İran’a yönelik düşmanlığının daimi olduğunu söyledi.
Burucerdi, dün sözkonusu komisyonda yaptığı açıklamada, Amerika’nın İran aleyhinde iki yüzlü ve aldatmaya dayalı siyasetlerinin kuşku götürmeyen bir gerçek olduğunu belirterek, Amerika’nın emperyalist yapısının değişmediği sürece ABD’nin bu gibi siyasetlerinin de değişmeyeceğini söyledi.
İran Meclisi milli güvenlik ve dış siyaset komisyon başkanı Alaaddin Burucerdi, İran’ın bölge meselelerinde Amerika’nın siyasetlerinin tamamen farklı ve tezat içerdiğini de hatırlatarak, bundan dolayı Amerika ile bölge meselelerinde işbirliği konusunun olmadığını zira Amerika’nın bölgede terörizmin asıl hamilerinden olduğunu söyledi.
Burucerdi, terör örgütü IŞİD’i, Amerika ve müttefiklerinin bir oluşumu olarak nitelerken, IŞİD aleyhinde onların muhalifliklerinin de bir göstermelik olduğunu ve İran’ın Amerika ile bölge meselelerinde işbirliği yapmamasının sebebinin de tamamen mantıklı ve daimi olduğunu söyledi.
Burucerdi, Amerika’nın İranlıların milli iktidarı üzerindeki nüfuz ve komplosuna karşı mücadele yollarından birinin de, milli yetenek ve güçlere dayalı bir girişimle Amerika’yla mücadele edilmesi olduğunu söyledi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.