Dış güçlerin Fars Körfezi bölgesinden çıkması zaruridir

  • 26 Şubat 2015
  • 815 kez görüntülendi.
Dış güçlerin Fars Körfezi bölgesinden çıkması zaruridir

İslami İran meclis başkanı Ali Laricani, İran’ı, Fars Körfezi ve Umman denizi sularının güçlü ve uyanık gücü olarak tanımlarken, Fars Körfezi ülkelerinin yardımlarıyla bölgenin güvenliğinin sağlanabileceğini söyledi.
Laricani, dün İran İslam İnkılabı Muhafızlar ordusunun 9. “Peygambeni A’zam” deniz tatbikatı kulisinde yaptığı açıklamada, güçlü devletlerin, filolarını arttırmanın bölgenin şartlarını değiştirmeyeceğini bilmeleri gerektiğini belirterek, onlardan siyasetlerini gözden geçirmelerini istedi.
İslami İran meclis başkanı açıklamasının devamında, İran devrim muhafızları ordusunun, ülkenin milli çıkarlarını koruma ve savunma konusunda askeri teçhizat ve imkânları açısından çok iyi ve dikkat çekici konumda olduğunun da altını çizdi.
Laricani, İran’ın teknolojisinin komşu ülkelerde de olabileceğini ve İran’ın askeri gücü üzerinde hesap yapılması çağrısında bulundu.
İran meclis başkanı Laricani, Büyük Peygamber tatbikatının düzenlenmesinin etkilerine de işaret ederek; ülkenin bağımsızlığının ortaya koyulduğu oranda uluslar arası görüşmelerde de olumlu neticeler alınabileceğini söyledi.
İran İslam İnkılabı muhafızları ordusunun 9. Büyük “Peygambeni A’zam” deniz tatbikatı, İran’ın askeri gücü ve savunmasının arttırılması hedefiyle dün İran’ın güneyinde yer alan Fars Körfezi ve Hürmüz Boğazı bölgesinde ”Ya Muhammed Resulullah” parolasının dillendirilmesiyle başlamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.