El-Berdevil: “Batı Yaka Güvenlik Birimleri Kendilerine Biçilen Rolü Oynuyor”

  • 05 Ocak 2015
  • 990 kez görüntülendi.
El-Berdevil: “Batı Yaka Güvenlik Birimleri Kendilerine Biçilen Rolü Oynuyor”

İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Salah El-Berdevil, Filistin Yönetimi’ne bağlı Koruyucu Güvenlik biriminin İzzeddin El-Kassam Tugayları’nın şehit komutanlarından Yahya Ayyaş’ın oğlunu gözaltına almasının bu birimin Batı Yaka’daki rolüne uygun olduğunu söyledi.

Salah El-Berdevil, dün akşam (4 Ocak Pazar)  yaptığı açıklamada, “Filistin Yönetimi güvenlik birimleri zerre kadar vatanlarına bağlı olsalardı Şehit Yahya Ayyaş’ın oğlunun yanına başları eğik giderlerdi” dedi.

Batı Yaka güvenlik birimlerinin görevinin belli olduğunu ve söz konusu birimlerin direniş karşıtı bir ideolojiyle inşa edilip eğitildiğini ifade eden El-Berdevil, işgal güçleri kendilerinin ve Filistin Yönetimi’nin kafasına dahi bassa her halükârda Batı Yaka güvenlik birimlerinin kendilerine verilen görevi yerine getirdiklerini söyledi.

Yahya Ayyaş’ın Filisin insanı ve direnişi için simge olarak kalmaya devam edeceğini bildiren El-Berdevil, “Ayyaş, Filistinli olduklarını iddia eden bu değersiz insanların zarar veremeyeceği kadar büyüktür” dedi.

Nablus’taki Koruyucu Güvenlik birimi dün sabah Yahya Ayyaş’ın oğlu Bera Ayyaş’ı şehit komutanın şehadet yıldönümünden bir gün önce gözaltına aldı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.