El-Hayye: Gazze Şeridi Direniş, İzzet ve Onur Deposudur

  • 19 Ocak 2017
  • 1.164 kez görüntülendi.
El-Hayye: Gazze Şeridi Direniş, İzzet ve Onur Deposudur

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Gazze Şeridi’nin direnişin, izzetin ve onurun deposu olduğunu ifade etti.

Halil El-Hayye, tüm Filistinlilerden direniş ve zafer ruhunun Filistin halkı arasında yayılmasına yardımcı olmalarını istedi.

2016 yılı Kur’an hafızları ve 16’ncı El-Aksa yarışmasında dereceye girenler onuruna düzenlenen törende konuşan El-Hayye, Gazze’nin direnişin öncüsü olmaya devam edeceğini, Filistin halkını dininden, akidesinden ve topraklarından başka yöne saptırmayı amaçlayan tüm komploların başarısız olacağını söyledi.

El-Hayye, “Özgürlük ve zafer mücadelesini bu hafızlarla verdiğimiz sürece zafer kazanacağız” dedi.
İşgalcilere Filistin topraklarında yer olmadığını belirten El-Hayye, Gazze halkının da hiç kimsenin minneti olmadan onuruyla yaşamayı hak ettiğini dile getirdi.

Filistin Vakıflar Bakanlığı’nın düzenlediği törene çok sayıda yetkili, alimler ve davetçiler, akademisyenler ve toplumun önde gelen isimleri katıldı.

Milletvekili Halil El-Hayye, Gazze Şeridi’nin Filistin’in küçük bir parçası olduğunu, binlerce Kur’an hafızı ve on binlerce mücahit barındırdığını, hafızlarıyla ve mücahitleriyle Müslümanların topraklarının özgürlüğe kavuşması ve Allah’ın şeriatının hakimiyeti için savaşacağını söyledi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.