El Menar: Nasrullah’ın Düşmana Söylediği Tek Söz: Sığınaklarını Hazırlayın!!!

  • 19 Ocak 2015
  • 862 kez görüntülendi.
El Menar: Nasrullah’ın Düşmana Söylediği Tek Söz: Sığınaklarını Hazırlayın!!!

El Menar Kanalı Nasrullaha Yakın Kişilerden Elde Ettiği Bilgiler Işığında Nasrullah’ın Düşmana Yönelik Olarak Söylediği Tek Söz: Sığınaklarınızı Hazırlayın!

Bu mesaj hiç bir yorum ve şerh eklenmeksizin Seyyid Hasan Nasrallah’ın resmiyle beraber “el Menar” haber sitesine konmuştur. “El Menar” sitesine konan resimdeki mesaj iki dilde yazılmıştır

Dün İsrail rejiminin Hizbullah güçlerine karşı düzenlediği ve 9 savaşçının şehid edildiği saldırı, şimdi bölgeyle ilgili dünya gündemindeki dikkat çekici en önemli konu olmuştur. Bu arada Hizbullah genel sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah’ın İsrail rejimine yönelik iki kelimelik mesajı bu rejimde Hizbullah’ın tepkisi konusunda büyük bir korku yaratmıştır.

“Tabnak”ın haberine göre, Hizbullah savaşçılarının Golan bölgesinde İsrail ordusu tarafından şehit edilmelerinden sonra Seyyid Hasan Nasrallah Siyonistlere hitaben iki kelimelik bir bildiri yayınlamıştır: “Sığınaklarınızı hazırlayın!”

Bu kısa ve kesin mesaj, Hizbullah savaşçılarına yapılan saldırıdan sonra İsrail ordusunun Hizbullah’ın vereceği karşılık korkusuyla en üst seviyede alarma geçtiği anlarda verilmiştir. Bu arada İsrail medyası Hizbullah’ın misillemesinin çok ciddi olmayacağı yönünde bir atmosfer oluşturmaya çabalayarak bu yolla ülkedeki genel huzuru korumaya uğraşmaktadır.

Bu doğrultuda, “Yediot Ahranot” gazetesi Hizbullah’ın İsrail’e karşı yapacağı misillemenin ülke sınırları dışında olacağını bunun sebebinin ise Hizbullah’ın şu anki şartlarda çeşitli nedenlerden dolayı bir savaşa girmek istemediğini iddia etmiştir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.