Ensarullah: Uluslararası Örgütler, Yemen Halkına Karşı Gelişmiş Silah Kullanan Ülkeleri Neden Kınamıyor?

  • 22 Nisan 2017
  • 1.048 kez görüntülendi.
Ensarullah: Uluslararası Örgütler, Yemen Halkına Karşı Gelişmiş Silah Kullanan Ülkeleri Neden Kınamıyor?

Muhammed el-Bahiti yaptığı açıklamada: “İnsan Hakları İzleme Örgütü veya Uluslararası Af Örgütü gibi uluslararası organizasyonlar, ülkemize saldıran düşmanların çıkarları yönünde kullanıyorlar ve söz konusu organizasyonlar tarafından yayınlanan tüm raporlar bu düşmanlara destek sağlama yönünde olduğunu biliyoruz.”

El-Bahiti açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yemenliler mayınları düşmanın güçlerine ve askeri araçlara karşı kullanıyorlar ve bu mayınlar tank ve zırhlı araçlara karşı tasarlanmıştır ve askerlere karşı işlemiyor. Askerlere karşı mayın kullananlar, Suudi Arabistan ve müttefikleridir.”

Yemen Ensarullah hareketinin siyasi komiye başkanı yardımcısı açıklamasına şöyle devam etti: “İnsan Hakları İzleme Örgütü, Yemen’in düşmanlarının yaklaşık 10 ülke olduğunu ve onların Yemen halkını öldürmek için gelişmiş silahlar kullandığını çok iyi biliyor. Biz elimizde olan hafif silahları onlara karşı kullanabiliyoruz. Buna rağmen söz konusu uluslararası kurumların bizden istediği bizim düşmanın gelişmiş askeri araçlarına karşı kendimizi savunmamamız.”

Muhmammed el-Bahiti açıklamalarını bu soruyu sorarak sonlandırdı: “Hukuksal organizasyonlar Yemenliler ve Ensarullah’tan silahsız eller ile tank, savaş uçakları ve zırhlı araçlara sahip olan düşmana karşı savaşmasını mı istiyor? Bu kurumlar neden düşmanlarımızın F-16 savaş uçaklarını, zırhlı araçlarını ve gelişmiş silahlarını Yemen halkına karşı kullanmasını kınamıyor? Bunlara karşı gelebilmek için yeterli silaha sahip olmayan bir halka saldırmasını.”

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.