Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nden ABD’ye Kınama

  • 07 Nisan 2017
  • 1.615 kez görüntülendi.
Filistin Halk Kurtuluş Cephesi’nden ABD’ye Kınama

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika’nın Suriye’nin Şairat Havaalanına düzenlediği saldırının kınanmasını ve Suriye halkı ve hükümetiyle dayanışma içerisinde olunmasını istedi.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Amerika’nın Şayrat Havaalanına düzenlediği saldırıyı kınayarak, bu saldırının terörle mücadele iddiasında bulunan Trump hükümeti tarafından teröristlere destek doğrultusunda gerçekleştiğini belirtti.

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi ayrıca şu ifadelerde bulundu: ‘Amerika’nın bu saldırısı, Siyonist Rejim ve Suriye’yi bölmek isteyen taraflarla koordine halinde gerçekleşti.

Amerika’nın Suriye’ye saldırısı, Suriye’nin birliğini korumak ve Suriye krizini siyasi olarak çözmek için yapılan siyasi çabaların yolunu kapatmak adına yapılan eylemeden başka bir şey değildir.

Bu saldırı ve Amerika’nın savaş meydanındaki süreci etkilemek için Suriye’nin kuzeyindeki yasa dışı varlığı arasında bir fark yoktur.’

Filistin Halk Kurtuluş Cephesi, Suriye halkı ve hükümeti ile dayanışma içerisinde olunmasını ve Amerika’nın Şayrat Havaalanına düzenlediği saldırının kınanmasını istedi.

Bu cephe aynı zamanda gelecekte daha da artma ihtimali bulunan Amerika’nın bölgedeki işgalleri karşısında vahdet ve birlik içerisinde olunmasını istedi.

Amerika bu sabah Suriye’nin El-Şayrat askeri üssünü 59 Tomahawk füzesiyle hedef aldı.

Suriye Genel Kurmay Başkanlığı Şayrat üssüne yapılan bu saldırıyı kınayarak, bu saldırının teröristlere yardım olduğunu belirtti ve bu saldırıda altı kişinin öldürüldüğünü açıkladı.

Suriye Genel Kurmay Başkanlığı ayrıca Amerika’nın Suriye’deki Şayrat hava üssüne düzenlediği bu füze saldırısını, Washington’un IŞİD ve Nusra Cephesi gibi terörist grupları desteklemesi olarak değerlendirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.