Filistin’de Soykırıma Karşı Adaletin Hâkim Olması İçin Uluslararası Toplantı…

  • 20 Şubat 2015
  • 846 kez görüntülendi.
Filistin’de Soykırıma Karşı Adaletin Hâkim Olması İçin Uluslararası Toplantı…

Arap İletişim ve Dayanışma Merkezi tarafından organize edilen ve Filistin İçin Uluslararası Adalet Forumu adı verilen organizasyonun çalışmalarını yarından sonra (22 Şubat Pazar) başlatacağı bildirildi. Başkanlığını Lübnan’ın tanınmış siyasetçilerinden Maan Beşşur’un yaptığı Arap İletişim ve Dayanışma Merkezi tarafından yapılan açıklamada, Filistin topraklarında soy kırıma ve ırkçı ayrım politikalarına karşı adaletin hakim kılınmasını amaçlayan foruma otuz farklı ülkeden 350 şahsiyetin iştirak edeceği ifade edildi.

Forum toplantılarında siyonist ırkçı politikalara ve cinayetlere karşı adaletin hâkim kılınabilmesi için uluslararası alanda neler yapılacağı konusunda konuşmalar yapılacak, görüş alışverişleri gerçekleştirilecek.

Toplantılarda ayrıca siyonist işgal rejimine ait cinayet çetelerinin, Filistin’de, Lübnan’da, Arap dünyasında ve dünya genelinde birtakım sembol isimleri tasfiye amacıyla gerçekleştirdiği cinayetlerin üzerine gidilmesi, bu cinayetlerin sorgulanması ve işgal rejimine karşı adaletin icra edilmesi için yapılması gerekenler üzerinde durulacak.

Forumun önemli bir özelliğinin de katılımcıların belirgin bir kısmının gençlerden oluşması olduğu ifade edildi. Verilen bilgilere göre 350 katılımcıdan 150’si gençlerden oluşacak ve onlardan da 100 kişi Lübnan dışından gelecek.

Arap İletişim ve Dayanışma Merkezi’nin başkanı Maan Beşşur forumla ilgili olarak yaptığı yazılı basın açıklamasında bu toplantının siyonist işgal rejimini dünyada yalnızlaştırmayı amaçladığını dile getirdi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.