Gazze’deki Güvenlik Komutanı: “Mısır Sınırındaki Tedbirler Rutin İşlemlerdir”

  • 06 Mart 2015
  • 715 kez görüntülendi.
Gazze’deki Güvenlik Komutanı: “Mısır Sınırındaki Tedbirler Rutin İşlemlerdir”

Gazze’deki Filistin Ulusal Güvenlik Komutanı Tuğgeneral Ebu Ubeyde El-Cerrah, Mısır sınırında ulusal güvenlik güçlerinin konumlarını güçlendirme ve onları daha geniş yerlerde konuşlandırmanın rutin işlemler olduğunu, bunun Mısır tarafında meydana gelen olaylarla bir ilgisinin bulunmadığını söyledi.

El-Cerrah sosyal paylaşım sitesinde konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgiyi paylaştı: “Filistin-Mısır sınırında güçlerimizi arttırdığımız ve daha geniş alanda konuşlandırdığımız, silahlandırmamızı ve var olan mevzilerimizi daha da güçlendirdiğimiz doğrudur. Ancak şunu belirteyim ki bu yaz ve kış mevsimlerinde yaptığımız rutin işlerdir. Bu çalışmaların Mısır tarafından meydana gelen olaylarla, Mısır basınında çıkan haberlerle bir alakası yoktur.”

“Burası bizim toprağımız ve yuvamız. Güvenlik ihtiyacımıza cevap verecek şekilde istediğimiz gibi hareket ederiz. Burada yapılan uygulamaların bir benzeri kuzey kesiminde de yapıldı” diyen El-Cerrah, üst düzey birkaç subay eşliğinde dün (5 Mart Perşembe) günü sınır bölgesinde denetlemelerde bulunmuş ve yapılan çalışmaları yakından takip etmişti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.