Hamas: Batı Yaka’da Hamas’ı hedef alan operasyonlar sürerse birtakım adımlar atmak zorunda kalabiliriz

  • 14 Temmuz 2015
  • 714 kez görüntülendi.
Hamas: Batı Yaka’da Hamas’ı hedef alan operasyonlar sürerse birtakım adımlar atmak zorunda kalabiliriz

İslami Direniş Hareketi (Hamas), Filistin Yönetimi güvenlik birimlerinin Batı Yaka’da Hamas üyelerini hedef alan operasyonlarını sürdürmeleri halinde birtakım adımlar atmak zorunda kalabilecekleri uyarısında bulundu.

Hamas hareketi sözcülerinden Sami Ebu Zuhri, bu akşam (13 Temmuz Pazartesi) konuyla ilgili bir bildiri yayınladı. Bildiride Ebu Zuhri, Arap ülkelerinden ve Filistinli gruplardan Filistin sahasındaki durumun daha da kötüye gitmesini önlemek ve Batı Yaka’da Hamas hareketinin kökünü kazımayı hedef alan operasyonlara son vermek için üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini istedi.

Hamas sözcüsü, Batı Yaka’da liderlerini ve üyelerini hedef alan operasyonların sürmesi halinde hangi adımları atmayı planladığı konusunda ise bilgi vermedi.

Mahmud Abbas başkanlığındaki Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik birimleri Ramazan ayının başından bu yana Batı Yaka’da Hamas üyelerini hedef alan operasyonlar düzenliyor. Söz konusu operasyonlarda bugüne kadar 250’den fazla kişi siyasi nedenlerle gözaltına alındı.

İşgal güçleriyle güvenlik koordinasyonu yapan Filistin Yönetimi güvenlik birimleri, Hamas üyelerini hedef alan operasyonları Batı Yaka’da işgalcileri hedef alan direniş eylemlerinin artış göstermesinin ardından başlattı.

Hamas: Batı Şeria’daki operasyonlar devam ederse bazı adımlar at

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.