Heniyye: Şehit kanları intifadanın yakıtıdır

  • 07 Kasım 2015
  • 791 kez görüntülendi.
Heniyye: Şehit kanları intifadanın yakıtıdır

İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi Başkan Yardımcısı İsmail Heniyye, şehit kanlarının kendileri için çok değerli olduğunu ve o kanların intifadanın yakıtı olduğunu söyledi.

Dün Batı Yaka’nın El-Halil şehrinde Filistinli kadın Servet Eş-Şa’ravi’nin işgal güçlerinin ateşiyle şehit olması üzerine, şehidin kızı ve hâlâ işgal zindanlarında bulunan Hamas liderlerinden Muhammed Cemal En-Netişe’nin eşi Ahlam Eş-Şa’ravi’yi telefonla arayarak annesinin şehit olması nedeniyle başsağlığı diledi.

Şehidin kızıyla telefonla görüşen Heniyye, şehit kanlarının çok pahalı ve değerli olduğunu, Filistin’in özgürlük yolunda kandil olduklarını, yeni intifadanın da yakıtı olacağını ifade etti.

Ahlam Eş-Şa’ravi ise Kudüs yolunda ilerlemeye devam ettiklerini, annesinin sabah akşam şehit olmak için dua ettiğini ve sonunda şehadete ulaştığını söyledi.

Diğer taraftan Siyonist işgal rejimi zindanlarından çıkan Muhammed Allan’ı da telefonla arayan Hamas lideri Heniyye, özgürlüğe kavuşmuş olmasından ve iradesiyle Siyonist cezaevi idaresine karşı zafer kazanmasından dolayı kendisini tebrik etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.