Hizbullah Tugayları ‘Barzani’nin milislerine’ 48 saat süre verdi

  • 17 Kasım 2015
  • 982 kez görüntülendi.
Hizbullah Tugayları ‘Barzani’nin milislerine’ 48 saat süre verdi

Irak’ta IŞİD’e karşı savaşan Gönüllü Halk Güçlerin bileşenlerinden Hizbullah Tugayları, KDP’ye bağlı Peşmerge güçlerine Tuzhurmatu kentini terk etmesi için 48 saat süre verdi.

Kurdpress haber ajansının bildirdiğine göre Hizbullah Tugayları, Tuzhurmatu kentini terk etmesi için 48 saat süre verdiği KDP’ye bağlı Peşmerge güçleri için ‘Barzani’nin milisleri’ ifadesini kullandı.

Skypress haber ajansına konuşan Hizbullah Tugayları Askeri Sözcüsü Cafer el-Huseyni, Tuzhurmatu kentine iki özel birlik gönderdiklerini belirterek buradaki Peşmerge güçlerinin kenti terk etmemesi halinde yaşanan krize müdahale edeceklerini söyledi.

Hizbullah Tugayları Sözcüsü Cafer el-Huseyni, “Türkmenlere saldıran Barzani milisleri, verilen sürede Tuzhurmatu’dan çekilmezse kafalarını demir yumrukla ezeriz” dedi.

Sabah saatlerinde de Selahaddin ili Valisi Muhammed Koca, Sumeriye News’e verdiği demecinde Tuzhurmatu’da yaşanan ve çok sayıda kişinin ölümüyle sonuçlanan olayların önlenmesi ve kentte yasaların uygulanması için Tuzhurmatu’ya Gönüllü Halk Güçleri ile KYB’ye bağlı peşmergelerin gönderildiğini açıklamıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com