İran Savunma Bakanı: Düşman’ın her türlü girişimi sert yanıt bulacak

  • 29 Kasım 2015
  • 704 kez görüntülendi.
İran Savunma Bakanı: Düşman’ın her türlü girişimi sert yanıt bulacak
İran İslam Cumhuriyeti savunma bakanı, düşman’ın İran’ın çıkarlarına yönelik her hangi bir girişimde bulunma cesareti göstermediğini ve onların her türlü düşmanca ve ahlaksızca girişimlerinin pişman olacakları bir cevapla karşılaşacağını bildirdi.
“7 Azer(28 Kasım) Deniz Kuvvetleri Günü” dolayısıyla İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehkan ve Ordu Deniz Kuvvetleri Komutanı Tuğamiral Seyyari’nin katıldıkları özel bir törenle seri üretimi gerçekleşen ve halen devam eden “Kadir” cruise füzeleri İran İslam Cumhuriyeti Deniz Kuvvetleri’nin envanterine teslim edildi.
Törende konuşan İran Savunma Bakanı General Hüseyin Dehkan, savunma bakanlığına bağlı hava-uzay sanayisinin yerli uzman teknik kadrosu tarafından üretilen “Kadir” deniz cruise uzun menzilli füzelerinin özelliklerini anlatarak, söz konusu füze alçak irtifada uçabilen, hedefe yüzde yüz kilitlenen ve elektronik savaşta yüksek seviyede yok etme gücüne sahip olan bir füze olduğuna dikkat çekti.
Konuşmasının bir bölümünde bölgedeki gerginlikler ve sorunlara işaret eden General Dehkan, bölgede ve bölge dışındaki bazı güçler tarafından teröristlere verilen desteğin dünya çapında tehdidin doğmasına yol açtığını belirterek, söz konusu tehditlere karşı caydırıcı güce sahip olmanın önemini anlattı.
Dehkan, düşmanın her çeşit muhtemel saldırılarına karşın ülke güvenliğini sağlamak adına etkili silahlar ve teçhizatlarla donatılarak savaşma kabiliyetlerini attırdıklarını vurguladı.
İran İslam Cumhuriyeti Ordusu Tuğamiral Habibullah Sayyari de yaptığı konuşmasında, savunma bakanlığınca üretilen ve kendilerine teslim edilen silahlar ve füzelerle savaşma güçleri yükselerek, ülke menfaatlerini korumaya yönelik görevlerine devem edeceklerini kaydetti.
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.