Irkçı İsrail’den Gazze’ye saldırı

  • 07 Şubat 2017
  • 1.239 kez görüntülendi.
Irkçı İsrail’den Gazze’ye saldırı

Terör rejimi İsrail ordusuna ait savaş uçaklarının Gazze’nin Han Yunus kentine düzenlediği hava saldırılarında 2 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Irkçı İsrail ordusuna ait savaş uçakları, Gazze’nin doğu kesiminde tarım arazileri ile kuzey kesiminde bazı boş arazileri bombaladı. Sınırda konuşlanan İsrail topçu birliklerinin El-Beric beldesinin doğu kesiminde Filistinli gruplara ait 2 askeri gözetleme kulesine de saldırı düzenlediği, saldırılarda ölen ya da yaralanan olmadığı ifade edildi.

Öte yandan, yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, ırkçı İsrail  savaş uçakları, Gazze’nin Han Yunus kentinde tarım arazilerine hava saldırıları düzenledi. Bombardımanda bölgedeki Filistinlilere ait binalarda büyük hasar meydana geldiği belirtildi.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı yazılı açıklamada, İsrail’in Han Yunus kentine düzenlediği saldırılarda vücuduna şarapnel parçaları isabet eden 2 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bu arada ırkçı rejim İsrail helikopterlerinin  Nablus’ta zehirli çikolata ve pastalar attığı bildirildi.  Terör rejiminin bu girişiminin ardından Filistinlilere bu tür ürünlerden uzak durulması çağrısı yapıldı. Daha önce de terör rejimi  uyuşturucu madde ihtiva eden sakızları Filistinliler arasında  dağıtmaya çalışmıştı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.