İşgal Güçleri Gazze’nin Güneyinde Tarım Arazilerine Saldırı Düzenledi

  • 09 Ocak 2015
  • 903 kez görüntülendi.
İşgal Güçleri Gazze’nin Güneyinde Tarım Arazilerine Saldırı Düzenledi

Gazze’deki Filistin direnişiyle yaptıkları ateşkesin şartlarını tam olarak yerine getirmedikleri gibi ihlallerini de sürdüren işgal güçleri dün akşam (8 Ocak Perşembe) yine Gazze’nin güneyindeki Han Yunus çevresinde tarım arazilerine saldırı düzenlediler. İşgal güçlerinin tanklarla ve otomatik silahlarla gerçekleştirdikleri saldırılarında aynı zamanda aydınlatma bombaları da kullandıkları ifade edildi. Saldırıların herhangi bir can kaybına veya yaralanmaya neden olmadığı ancak arazilerdeki ürünlere zarara yol açtığı haber verildi.

Olaylara şahit olanların verdiği bilgilere göre sürekli korku havası oluşturma çabası içinde olan işgal güçleri dün akşam saatlerinde de Gazze’nin güneyindeki Han Yunus’un doğusunda yer alan tarım arazilerine saldırı düzenlediler. Saldırıların bu bölgedeki ürünlere küçük çapta zarar verdiği ifade edildi.

Bu arada bazı askerî jeeplerin sınırda Bereketu’s-Sureyc mıntıkasında toplanarak saldırıya hedef olan yerlere yönelik aydınlatma bombaları attıkları ve tarım arazilerini hedef alan yoğun saldırının görüş alanını genişletmeye çalıştıkları ifade edildi.

İşgal rejiminin Gazze’ye yönelik olarak düzenlediği 51 günlük saldırının ardından 26 Ağustos 2014 tarihinde Mısır’ın aracılığıyla bir ateşkes anlaşması sağlanmıştı. Ancak bu ateşkesin uygulanması konusunda gözlemci ülkenin bir baskısı olmadığı gibi uluslararası alanda da bir takipçisinin olmaması işgal rejiminin sık sık ihlallerde bulunmasını kolaylaştırıyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.