Lübnan Hizbullah’ı: İsrail Var Olduğu Sürece Savaşa Hazır Olacağız

  • 07 Aralık 2017
  • 1.049 kez görüntülendi.
Lübnan Hizbullah’ı:  İsrail Var Olduğu Sürece Savaşa Hazır Olacağız

Seyyid Hasan Nasrallah’ın yardımcısı, Hizbullah’ın herhangi bir saldırıyla mücadeleye tam anlamıyla hazır olduğunu söyledi.

 Hizbullah Genel Sekreteri Yardımcısı Şeyh Naim Kasım, Lübnan Hizbullah’ının Siyonist rejim tarafından yapılacak muhtemel bir saldırıya en üst düzeyde hazır olduğunu ifade etti.

Şeyh Naim Kasım, İran’da düzenlenen 31. Uluslararası Vahdet Konferansında Tesnim Habere verdiği röportajda şunları söyledi: ‘Biz bugün en üst seviyede hazırlıklıyız ve meydanlarda bulunmaya devam edeceğiz. Defalarca söylediğimiz gibi, eğer Siyonist Rejim saldırıda bulunmayı düşünüyorsa, biz tam anlamıyla hazırlıklıyız. Ben böylesi şartlarda İsrail’in saldırmayı düşüneceğini zannetmiyorum.

Hizbullah bölgedeki tekfirci terörizmi ortadan kaldırmaya, daimî projesi olarak devam edecektir.

Biz bir direniş kuvveti olarak meydanda bulunuyoruz ve İsrail işgallerine devam ettiği ve terörizm var olduğu sürece her zaman savaş halinde olacağız.’

31. Uluslararası Vahdet Konferansı, cumartesi günü İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin ve İran İslam Cumhuriyeti’nin bazı yetkililerinin, ordu mensuplarının ve İslam dünyasından bazı alimlerin katılımıyla başladı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.