Nebil Recep: ABD’nin Al-i Halife’ye desteği, ölümcül sonuçları olacak

  • 13 Aralık 2017
  • 1.086 kez görüntülendi.
Nebil Recep: ABD’nin Al-i Halife’ye desteği, ölümcül sonuçları olacak

Amerikan Washington Post gazetesi, tutuklu bulunan Bahreynli insan hakları aktivisti Nebil Receb’in ABD Başkanı Donald Trump’a hitaben uyarı amacıyla yazdığı mektubunu yayınladı.

Mektupta Nebil Recep, Al-i Halife rejiminin kararlarını protesto etmek için yıllar sürecek hapis cezasına çarptırıldığına dikkat çekerek, ABD Başkanı Trump’ın Riyad ziyareti sırasında yapılan açıklamada Bahreyn’e 9 milyar dolar silah satışı haberi verildiğine dikkat çekerek, Trump’ın ziyaretinin ardından Bahreyn polis güçlerinin ed-Doraz bölgesinde 9 eylemciyi katlettiğini hatırlattı.

Nebil Recep mektubunda, dikta rejimlerinin esas hamilerinden sayılan Suudi Arabistan’a Trump’ın gerçekleştirdiği ziyaretin ardından Bahreyn’de sindirme girişimlerinin tırmandığını ve bu yüzden birçok Amerikan vatandaşının Amerika’nın diktatör rejimlerin başlıca destekçilerinden olduğunu düşündüğünü belirterek, bu mektubun ardından da kendisinin yeni suçlamalara maruz kalarak, işkence göreceğini yazdı.

Nebil Recep Haziran 2016’da, Al-i Halife rejimini eleştirdiği ve kendi düşüncelerini ifade ettiği için 18 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Bu arada Bahreyn İnsan Hakları Merkezi yaptığı açıklamada, Al-i Halife rejimi hapishanelerindeki bazı tutukluların durumunun vahim olduğunu duyarak, uluslararası camiayı yardıma çağırdı

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.