Siyonist Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli Çocuğu Darp Ederek Yaraladı

  • 11 Nisan 2017
  • 1.180 kez görüntülendi.
Siyonist Yerleşimciler El-Halil’de Filistinli Çocuğu Darp Ederek Yaraladı

Siyonist yerleşimcilerden bir grup, bu sabah (11 Nisan Salı) Batı Yaka’nın El-Halil kentinde Filistinli bir çocuğa saldırdı. Darp edilerek yaralanan çocuğun hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Filistin tv muhabirinin edindiği bilgiye göre, 14 yaşındaki Hasan Eş-Şeludi, El-Halil’in El-Gazzazin Mahallesi’nde Beit Romano Yahudi Yerleşkesi sakini bir grup Yahudi yerleşimcinin saldırısına uğradı.

Yahudi yerleşimcilerin okula gitmekte olan Filistinli çocuğu durdurarak çantasını açmasını ve içindekileri yere dökmesini istedikleri, Eş-Şeludi’nin bu isteği reddettiği, Yahudi yerleşimcilerin bunun üzerine Filistinli çocuğa elleriyle ve ayaklarıyla vurmaya başladıkları, aldığı darbeler sonucu kendinden geçen çocuğun yere düştüğü belirtildi.

Yahudi yerleşimcilerin Eş-Şeludi’yi yerde yatar halde bırakıp kaçtıkları ve Filistinli çocuğun kentteki devlet hastanesine kaldırıldığı ifade edildi.

El-Halil’in Eski Belde semti sakinlerinin sürekli olarak Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldıkları ve yerleşimcilerin terör estirerek bölge halkını göçe zorlamak istediği kaydedildi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.