Siyonistlerin saldırısında 3 Filistinli Çocuk Yaralandı

  • 05 Şubat 2017
  • 998 kez görüntülendi.
Siyonistlerin saldırısında 3 Filistinli Çocuk Yaralandı

Güvenilir kaynaklar, Ürdün Nehri Batı Yakasında siyonsit sitecilerin göstericilere saldırısında 3 Filistinli çocuğun yaralandığını bildirdiler.

Siyonist yerleşkeciler dün, kendi evlerinin yıkılmasını protesto eden Filistinlilere saldırdılar. Bu saldırıda üçü çocuk 5 kişi yaralandı.

Siyonist rejim bu arada kendi saldırgan girişimlerini sürdürerek Filistinlilere ait evleri yıkmaya devam ediyor.

İşgal güçleri bugün 3 Şubat Cuma günü de Batı Yaka’nın Nablus şehrinin doğusunda bulunan Beyt Furik beldesi girişinde saldırdıkları Filistinli gençlerden birini yaraladılar.

Diğer taraftan dün Filistinli esirlere destek vermek ve işgal rejiminin Filistin toprakları üzerinde yeni konutlar inşa etme kararlarını protesto etmek için Batı Yaka’nın birçok köy ve beldesinde yabancı aktivistlerin de katılımıyla yapılan barışçıl gösterilere sert müdahale eden işgal güçleri, birçok göstericinin atılan gaz bombalarından etkilenmelerine neden oldular.

Gazze sınırında da çatışmalar yaşandığını belirten kaynaklar, Gazze’nin orta kesiminde bulunan Bureyc Mülteci kampında işgal rejiminin Filistinli esirlere yönelik baskı ve zulümlerini protesto etmek için yapılan gösteriye müdahale eden işgal güçlerinin bir kişiyi yaraladığını belirttiler.

Kaynaklar, Bureyc mülteci kampında gösteri yapan gençlerden birinin sınırda mevzilenen keskin nişancının ateşiyle karnından yaralandığını ifade ettiler.

Halı hazırda 7 bin civarında Filistinli’nin siyonist rejim zindanlarında esarette olduğu bilinmekte.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.