Suriye Dışişleri Bakanı: Amerika Suriye’nin düşmanıdır

  • 11 Eylül 2017
  • 1.075 kez görüntülendi.
Suriye Dışişleri Bakanı: Amerika Suriye’nin düşmanıdır

Suriye dışişleri bakanı yardımcısı Faysal Mikdad, terör örgütü IŞİD’in Amerika’nın desteğiyle Suriye’nin bazı şehirlerini sultasında tuttuğunu belirterek, ‘Amerika Suriye’nin düşmanıdır’ dedi.

Faysal Mikdad, dün gece Lübnan el’Meyadin tv kanalına verdiği demeçte, Amerikalıların teröristlere destek için Suriye’nin altyapılarını  viran ettiğini söyledi.

Suriye dışişleri bakanı yardımcısı, Amerikalıların kendi ayaklarıyla Suriye’den çekilip gitmelerinin daha iyi olacağını  aksi halde Suriye’nin onları işgalci güç olarak görüp ona göre tutum  sergileyeceğini söyledi.

Faysal Mikdad, Deyruz’Zur’daki çatışmalara da temas ederek, ”Amerika’nın terör örgütü IŞİD’e verdiği destek bu terör örgütünün sözkonusu kente girmelerine sebep olmuştu” dedi.

Mikdad, Deyruz’Zur’un stratejik bir bölge olduğunu belirterek, zira bu bölgenin Suriye’yi Irak’a bağlayan bir bölge olduğunu  söyledi ve ‘Amerika, Irak ve Suriye’nin birbirleriyle irtibatını istemiyor’ dedi.

Faysal Mikdad, ayrıca  İran İslam Cumhuriyeti, Lübnan Hizbullah hareketi ve Rusya’ya, Suriye’de teröristlere karşı mücadeledeki işbirliğine işaretle, ”Şam yönetimi, İran, Lübnan Hizbullahı ve Rusya’yı takdir ediyor’ dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.