Teröristler Suriye Ordusuna İftira Atmak İçin Doğu Guta Halkına Kimyasal Silah Kullanacak

  • 26 Şubat 2018
  • 1.098 kez görüntülendi.
Teröristler Suriye Ordusuna İftira Atmak İçin Doğu Guta Halkına Kimyasal Silah Kullanacak

Belli başlı devletlerin komuta ve desteği ile saldırılarını sürdüren terör örgütleri Suriye ordusu karşısında yok olacaklarının kesinleşmesiyle Şam kırsalı Doğu Ğuta’da Suriye ordusunu suçlama amaçlı olarak yeni bir kimyasal silah saldırısı ve provokasyonuna hazırlanıyor.

Şam kırsalı Doğu Ğuta’da yerel kaynakların yanı sıra birçok medya aracı teröristlerin Suriye ordusu önünde maruz kaldıkları ağır yenilgiler ardından yok olacaklarını irdelemeleri ardından Suriye ordusunu suçlamak için kimyasal saldırı provokasyonu hazırladıklarını aktardı.

Kaynaklar teröristlerin rehine alıp canlı kalkan olarak kullandıkları sivil vatandaşlara karşı kimyasal silah kullanma tehlikesine dikkat çeken kaynaklar; ‘beyaz baretliler’ yada ‘beyaz miğferliler’ adıyla bilinen radikal ekiplerin Doğu Ğuta içinde kimyasal saldırıya maruz kaldıkları iddia edilen sivilleri kurtarma görüntüleri hazırladıklarının altını çizdiler. Söz konusu ekibin işverenlerinin yönlendirmeleriyle sözde kimyasal saldırıya maruz kaldıkları iddia edilen kadın ve çocukları kurtarma görüntüleri çektiklerini ifade eden kaynaklar; bu görüntülerin daha sonra uluslararası medya araçlarında kullanılmaları planlandığına dikkat çekti.

Kaynaklar Doğu Ğuta’daki teröristlerin daha önce olduğu gibi ABD’nin Suriye ordusuna saldırması ve uluslar arası toplumun Suriye hükümetine baskı uygulayıp kendilerini Suriye ordusu karşısında yok olmaktan kurtarmalarını amaçladıklarını aktardı.

Terör örgütleri daha önce belli başlı devletlerin destek ve yönlendirmeleriyle Şam kırsalı Doğu Ğuta’nın yanı sıra Halep ve İdlib illerinde bulundukları bölgelerde sivil insanlara karşı kimyasal silah saldırısında bulunmuş, daha sonra yandaş medyaları ve onları destekleyen devletlerin hırçın yaygarasıyla Suriye’ye karşı suçlamalarda bulunmuşlardı.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.