Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

  • 09 Nisan 2017
  • 1.092 kez görüntülendi.
Yahudi Yerleşimciler Bu Sabah Mescid-i Aksa’ya Baskın Düzenledi

İşgal polisi himayesinde bu sabah (9 Nisan Pazar) 84 Yahudi yerleşimci Mescid-i Aksa’ya baskın düzenledi.
Quds Press Haber Ajansı’nın Kudüs’teki yerel kaynaklardan edindiği bilgiye göre, Yahudi yerleşimciler Mescid-i Aksa’ya 1967’den bu yana işgal güçlerinin kontrolünde olan El-Mağaribe Kapısı’ndan girdi.
Saat 10:30’da sona eren sabah diliminde Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen 84 Yahudi yerleşimci için işgal güçlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı kaydedildi.
Yahudi yerleşimcilerin baskınından önce işgal yönetimi Kudüslü 20’den fazla kişiye 15 gün ile 6 ay arasında değişen sürelerde Mescid-i Aksa’dan uzaklaştırma cezası verdi.
Kudüs İntifadası’nın başladığı Ekim 2015’ten bu yana işgal güçlerinin Filistinlilerin Mescid-i Aksa’ya girişlerine kısıtlamalar getirdiği ifade edildi.
İşgal yönetimi Mescid-i Aksa’yı Yahudiler ve Müslümanlar arasında ikiye bölme planları yaparken, bu planlarını hayata geçirecek ortamı hazırlamak için Yahudi yerleşimcileri Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemeye teşvik ediyor.
İşgal yönetiminin teşviki ve fanatik Yahudi örgütlerinin çağrısı üzerine Mescid-i Aksa’ya baskın düzenleyen yerleşimciler baskınlar için genellikle cemaatin az olduğu sabah saatlerini tercih ediyor.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.