Zoubi: İsrail’in Kunaytra’ya Saldırısı Suriye’deki Teröristlere Doğrudan Destek Çerçevesinde Gerçekleşti

  • 19 Ocak 2015
  • 905 kez görüntülendi.
Zoubi: İsrail’in Kunaytra’ya Saldırısı Suriye’deki Teröristlere Doğrudan Destek Çerçevesinde Gerçekleşti

Enformasyon Bakanı Omran el Zoubi, Kunaytra’ya yönelik İsrail saldırısının acil veya sürpriz bir davranış olmadığını bilakis işgal varlığının ortaya çıkmasından bu yana gelen katliamlarının uzantısı ve uluslararası terör listesine koyulmuş terör örgütlerine destek çerçevesinde geldiğini belirtti.

Zoubi el Menar televizyonunun kendisiyle dün akşam düzenlediği röportajda, İsrail işgal varlığının terörist örgüt olarak Birleşmiş Milletlerin listelerinde adı geçen “Nusra Cephesi” başta olmak üzere silahlı terör örgütlerine sunduğu doğrudan destek yoluyla açık ve ilan edilmiş bir yolla hareket ettiğini söyledi.

İsrail işgal varlığının terörist örgütlerin rolünün “tampon bölge” veya kendisi ile Suriye Arap ordusu arasında ara bölge gibi olmasına bel bağladığına işaret ederek başta BM olmak üzere bütün uluslararası örgütlerden meşruiyetleri ve işgal edilen Golan ile ilgili kararlarla bağdaşacak şekilde hareket etmeye çağırdı.

İşgal varlığı başbakanı Benyamin Netanyahu’nun teröre karşı Paris yürüyüşüne katılmasını garipseyen Bakan Zoubi, kendisi ve hükümetinin Gazze, Kudüs, Lübnan ve Suriye’ye yönelik tekrarlana gelen terör saldırıları kamalıyla aynı terörü temsil ettiğini belirtti.

Zoubi, Suriye birliği ve ordusunu hedef almaya, silahını da ona karşı çalışanların kendini, Suriye, Filistin ve Arap ümmetinin düşmanı olan Siyonist projenin hizmetine koyduğunu, İsrail’le çatışma ile ilgili o boş dini ve İslami şiarlarının kendilerine fayda etmeyeceğini açıkladı.

Zoubi, Suriye Arap Ordusuna saldıranların bu ordunun Filistin ve işgal edilmiş toprakları kurtarmak için kurulduğu temel davasından saptırılmak istendiğini belirterek, Irak, Mısır ve Lübnan ordularına yapılan saldırıların aynı çerçevede geldiğini ifade etti.

Enformasyon Bakanı: “Suudi veya Körfez ordularına neden kimse saldırmıyor.. Çünkü bu ordular İsrail için değil İsrail hizmetine Arap ve Müslümanlara saldırmak için dizayn edilmiştir” dedi.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.