​Ez-Zehhar, Abbas’ı Gazze’ye Yaptırım Uygulamaması Yönünde Uyardı ​

  • 09 Nisan 2017
  • 5.974 kez görüntülendi.
​Ez-Zehhar, Abbas’ı Gazze’ye Yaptırım Uygulamaması Yönünde Uyardı ​

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın Filistin Parlamentosu’ndaki temsilcisi Değişim ve Islah Grubu Başkanı Mahmud Ez-Zehhar, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ı Gazze Şeridi’ne yönelik mali ve idari yaptırımlar uygulamaması yönünde uyardı.
Ez-Zehhar, Değişim ve Islah Grubu’nun bugün (9 Nisan Pazar) Gazze’de Filistin Parlamentosu önünde “Abbas ve işgal rejimi ablukaya ortak” sloganıyla düzenlediği gösteride yaptığı konuşmada, 2009’da görev süresi sona eren Abbas’tan işgal altındaki Filistin’e çok şey kaybettiren, Gazze’nin abluka altında tutulmasına ve halkının aç bırakılmasına yol açan siyasi hayatına son vermesini istedi.
Ez-Zehhar, Gazze’de oluşturulan idari heyetin bakanlıklar ve parlamento arasında köprü olduğunu ve Filistin Parlamentosu’ndan çıkan yasa uyarınca kurulduğunu söyledi.

Ramallah’taki yönetimden Filistin halkına yapılan yardımları Batı Yaka ve Gazze Şeridi arasında adil bir şekilde dağıtmasını isteyen Ez-Zehhar, Filistin Kurtuluş Örgütü üyesi grupları oynanan siyasi oyuna alet olmamaya davet etti.
Yerel ve uluslararası güçlerin katılımıyla Filistin davasına komplo kurulduğu uyarısında bulunan Ez-Zehhar, parlamento gruplarından ve bağımsızlardan söz konusu komploya karşı direnmelerini istedi.

Filistin Parlamentosu Başkan Yardımcısı Ahmed Bahr adına konuşan milletvekili Muhammed Ferec El-Gul ise El-Hamdallah hükümetinin Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarında yüzde 30 ila 50 arasında kesintiye gidilmesi kararının Gazze Şeridi’ni boğma ve ablukayı ağırlaştırma politikasının devamı niteliğinde olduğunu ifade etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.